Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2015

ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

NEA ΝΙΚΗ  ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΩΝ ΣΟΥΦΛΑΡΙΩΝ
Με  νίκη συνέχισε η ομάδα γυναικών του Αθλητικού Ομίλου Σουφλάρια στην  7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας στο κλειστό Γυμναστήριο του 14ου Γυμνασίου Λάρισας απέναντι στην πολύ δυνατή ομάδα  του Φιλαθλητικού Συλλόγου Αμπελώνα με σκόρ 3 - 2   ( 30 - 28, 26 - 24, 21 - 25, 13 – 25, 15 - 10)
 Το παιχνίδι παρουσίασε ενδιαφέρον με μεγάλες διακυμάνσεις στο σκορ  και με μεγάλες μάχες στο φιλέ και στην άμυνα.
Η ομάδα των Σουφλαρίων μετά από ένα συναρπαστικό 1ο σετ με διακυμάνσεις στο σκόρ (8 – 11, 12 – 19, 24 – 23, 26 – 27) κατάφερε να κερδίσει το σετ με 30 -28.
Στο 2ο σέτ  η μάχη συνεχίσθηκε με την ομάδα του Αμπελώνα να προηγείται στο σκόρ 11 – 10, 16 – 15. Στο σημείο αυτό η ομάδα των Σουφλαρίων  βελτιώνοντας της υποδοχή και την άμυνα πέρασε μπροστά στο σκόρ με 19 – 17, 23 - 21  και να κατακτά στο σέτ με 26 – 24.
Στο 3ο σέτ ξεκίνησε πολύ καλά και προηγήθηκε 7 – 2. Στο σημείο αυτό έγινε διακοπή του παιχνιδιού για 5΄ λόγω αποβολής του προπονητή του Αμπελώνα. Στην συνέχεια  ομάδα του Αμπελώνα ανέβασε την απόδοσή της και προηγήθηκε 13 – 8, 19 -17, 21 – 19 και να κερδίσει το σετ με 25 – 21 και να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Η διακοπή πιστεύουμε ότι έπαιξε καθοριστικό ρόλο στο αποσυντονισμό της ομάδας και στο χάσιμο του 3ου σετ.
Στο 4ο σετ ο Αμπελώνας σαφώς καλύτερος  εκμεταλλεύτηκε την κακή ψυχολογία της ομάδας των Σουφλαρίων και πήρε το σετ εύκολα με 25 -13, οδηγώντας το μάτς στο 5ο . Στο 5ο σετ η ομάδα των Σουφλαρίων ανέκαμψε και με πολύ καλό σερβίς ξέφυγε από την αρχή με 4 – 1,8 – 6, 14 – 7 και πήρε το σετ με 15 – 10 και τον αγώνα με 3 -2.
Όλες οι παίκτριες κατέβαλαν κάθε δυνατή προσπάθεια για τη νίκη αλλά το ιδιαίτερα ενθαρρυντικό είναι η μεγάλη βοήθεια που δίνουν στην ομάδα οι παίκτριες που έρχονται  από το πάγκο.
Α.Ο ΣΟΥΦΛΑΡΙΑ:Προπονητής Κουκούλης Γ.Αθλήτριες: Καραγιάννη Κ.-  Γκαραλιάκου Κ. - Καβριγιάννη Ρ. - Χαλκιά Κ. - Λίτσιο Μ. - Παπαθεοδώρου Β. - Χαλκιά Αν. - Ποπέσκου Αλ. - Χριστοδουλοπούλου Αν. – Καμπάνι Ρ.- Σουλτσιώτη Β.
Φ.Σ.ΑΜΠΕΛΩΝΑ:Προπονητής Μπεκιάρης Α. Αθλήτριες : Λυγούρα Σ – Ντιζέ Ε. – Κοκκίνου Ε. – Ντιζέ Π – Φάκα Σ. – Αντύπα Χρ.. – Νταφούλη Ειρ. – Καλογήρου Π. – Γκαραβέλη Η. – Λαφαζάνη Γ. – Νταφούλη Μ.